Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Tjänstetecken i metall och textil.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser tjänstetecken i metall och textil. Ex. knappar, gradbeteckningar etc.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 19200000 Textilier och tillhörande varor, 18451000 Knappar, 18451100 Delar till knappar, 18450000 Fästen och spännen till kläder, 39561132 Textilmärken, 39561130 Textiletiketter och -märken, 35121600 Märken
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner