2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulttjänster geoteknik, hydrogeologi, miljöteknisk markundersökning
Beskrivning: Uppdragen avser bl a fält- och laboratoriearbete, handläggning och redovisningsarbete för framtagande av geotekniska utredningar. Uppdraget avser vidare bl a hydrogeologiska utredningar för att utreda ochanalysera grundvattenförhållanden, genomföra fältundersökningar av förorenad mark och radonmätningar.Uppdragen kan också innefatta riskbedömningar och framtagande av åtgärdsförslag för förorenad mark, t ex PFAS-föroreningar. Uppdragen kan komma att variera.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130894:Lot:1