293186-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Installation av testutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specifications for a Fully Automated, Computer Controlled Resilient Modulus and Triaxial (rmt) Testing System on Soils and Aggregate Materials
Referensnummer: 2021/0271-9.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51230000 Installation av testutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish National Road and Transport Research Institute (VTI), wish to purchase a fully automated, computer controlled resilient modulus and triaxial (rmt) testing system on soils and aggregate materials.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 48100000 Programvara för särskild industri, 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen