Officiellt namn: Sollentuna kommun Postadress: Turebergs torg 1 Ort: Sollentuna Postnummer: SE-191 86 Land: Sverige Att: Christoffer Böök E-post:christoffer.book@sollentuna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tjänst för kundundersökningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 10: Marknads- och opinionsundersökningar
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sollentuna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Sollentuna kommun inbjuder till anbudsgivning avseende kundundersökning. Detta är en samordnad upphandling där följande kommuner deltar: Sollentuna kommun, Nacka kommun, Upplands Väsby kommun, Ekerö kommun, Danderyd kommun, Österåkers kommun, Vallentuna kommun, Värmdö kommun, Täby kommun, Upplands-Bro kommun och Norrtälje kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79342310 Kundundersökningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.