Officiellt namn: Västerviks Bostads AB Postadress: Box 502 Ort: Västervik Postnummer: SE-593 25 Land: Sverige Att: Claes Linderoth E-post:claes.linderoth@affarsconcept.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen El- och teleprojektör samt hiss.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västervik.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Beställaren har för avsikt att upphandla Ramavtal avseende El-och teleprojektör samt hiss. Uppdrag kan avse nybyggnation, tillbyggnation eller ombyggnation och innehålla några eller samtliga av följande skeden: förskede, programskede, systemhandlingsskede, bygghandlingsskede, byggskede och förvaltningsskede.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71356000 Tekniska tjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.