293256-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Små konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60
Referensnummer: 23.3-1644-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Små Konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60.
Tilldelning av Kontrakt sker utan en andra konkurrensutsättning (rangordning) alternativt utan en andra konkurrensutsättning genom en särskild fördelningsnyckel.
Utöver denna upphandling annonseras ytterligare fyra upphandlingar parallellt avseende Konferenser och möten:
Små konferenser och möten 2022 Helpension antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1645-2023)
Små konferenser och möten 2022 Dagkonferens antal deltagare 5-60 (dnr 23.3-1647-2023)
Små konferenser och möten 2022 Dagkonferens antal deltagare 61-150 (dnr 23.3-1648-2023)
Stora konferenser och möten 2022 från och med 151 deltagare (dnr 23.3-56-2023)
Ramavtalet kan användas för Avrop myndigheter under regeringen samt myndigheter under riksdagen och andra offentligt styrda organ.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Alingsås
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument
Del nr: Alvesta
Del nr: Berg
Del nr: Boden
Del nr: Bollnäs
Del nr: Borgholm
Del nr: Borlänge
Del nr: Borås
Del nr: Båstad
Del nr: Ekerö
Del nr: Enköping kommundel 1
Del nr: Enköping kommun övrig
Del nr: Eskilstuna
Del nr: Falkenberg
Del nr: Falun
Del nr: Filipstad
Del nr: Flen
Del nr: Forshaga
Del nr: Gislaved
Del nr: Gnesta
Del nr: Gotland kommundel 1 Visby
Del nr: Gotland kommun övrig
Del nr: Gävle kommundel 1
Del nr: Gävle kommun övrig
Del nr: Göteborg kommundel 1
Del nr: Göteborg kommundel 2
Del nr: Göteborg kommundel 3
Del nr: Göteborg kommundel 4
Del nr: Göteborg kommundel 5
Del nr: Göteborg kommundel 6
Del nr: Göteborg kommundel 7
Del nr: Göteborg kommundel 8
Del nr: Göteborg kommundel 9
Del nr: Göteborg kommun övrig
Del nr: Götene
Del nr: Halmstad kommundel 1
Del nr: Halmstad kommun övrig
Del nr: Haninge kommundel 1 Almåsa Häringe
Del nr: Haninge kommun övrig
Del nr: Haparanda
Del nr: Helsingborg kommundel 1
Del nr: Helsingborg kommun övrig
Del nr: Huddinge
Del nr: Håbo
Del nr: Hällefors kommundel 1 Grythyttan
Del nr: Hällefors kommun övrig
Del nr: Härryda kommundel 1
Del nr: Härryda kommun övrig
Del nr: Hässleholm
Del nr: Höör
Del nr: Järfälla
Del nr: Jönköping kommundel 1
Del nr: Jönköping kommun övrig
Del nr: Kalmar kommundel 1
Del nr: Kalmar kommun övrig
Del nr: Kalix
Del nr: Karlskrona kommundel 1
Del nr: Karlskrona kommun övrig
Del nr: Karlstad kommundel 1
Del nr: Karlstad kommun övrig
Del nr: Katrineholm
Del nr: Kinda
Del nr: Kiruna
Del nr: Knivsta
Del nr: Kramfors
Se upphandlingsdokument.
Del nr: Kristianstad
Del nr: Kungsbacka
Del nr: Kungsör
Del nr: Kungälv
Del nr: Kävlinge
Del nr: Landskrona
Del nr: Leksand kommundel 1
Del nr: Leksand kommun övrig
Del nr: Lerum
Del nr: Lessebo
Del nr: Lidingö kommundel 1
Del nr: Lidingö kommun övrig
Del nr: Lilla Edet
Del nr: Linköping kommundel 1
Del nr: Linköping kommundel 2
Del nr: Linköping kommun övrig
Del nr: Ljungby
Del nr: Luleå kommundel 1
Del nr: Luleå kommun övrig
Del nr: Lund kommundel 1
Del nr: Lund kommun övrig
Se upphandlingsdokument,
Del nr: Lycksele
Del nr: Lysekil
Del nr: Malmö kommundel 1
Del nr: Malmö kommundel 2
Del nr: Malmö kommundel 3
Del nr: Malmö kommun övrig
Del nr: Mark
Del nr: Mjölby
Del nr: Mölndal
Del nr: Nacka kommundel 1
Del nr: Nacka kommundel 2
Del nr: Nacka kommun övrig
Del nr: Norrköping kommundel 1
Del nr: Norrköping kommun övrig
Del nr: Norrtälje
Del nr: Nykvarn
Del nr: Nyköping
Del nr: Nynäshamn
Del nr: Nässjö
Del nr: Oskarshamn
Del nr: Piteå
Del nr: Ronneby
SE upphandlingsdokument.
Del nr: Rättvik
Del nr: Sala
Del nr: Sandviken
Del nr: Sigtuna kommundel 1 Arlanda
Del nr: Sigtuna kommundel 2 Rosersberg
Del nr: Sigtuna kommundel 3 Centrum
Del nr: Sigtuna kommundel 4 Arlanda stad
Del nr: Sigtuna kommun övrig
Del nr: Skellefteå
Del nr: Skurup
Del nr: Skövde
Del nr: Sollentuna
Del nr: Solna kommundel 1
Del nr: Solna kommun övrig
Del nr: Sotenäs
Del nr: Stenungsund
Del nr: Stockholm kommundel 1 Norrmalm Centralen
Del nr: Stockholm kommundel 2 Norrmalm, Gamla stan, Blasie- och Skeppsholmen
Del nr: Stockholm kommundel 3 Norrmalm City
Del nr: Stockholm kommundel 4 Norrmalm Vasastan Väst
Del nr: Stockholm kommundel 5 Norrmalm Vasastan Öst
Del nr: Stockholm kommundel 6 Östermalm
Del nr: Stockholm kommundel 7 Östermalm - Djurgården och Gärdet
Del nr: Stockholm kommundel 8 Norr- och Östermalm
Del nr: Stockholm kommundel 9 Kungsholmen inklusive Essingeöarna
Del nr: Stockholm kommundel 10 Södermalm inklusive Långholmen
Del nr: Stockholm kommundel 11 Johanneshov - Hammarby Sjöstad
Del nr: Stockholm kommundel 12 Hägersten - Liljeholmen
Del nr: Stockholm kommundel 13 Skärholmen - Västertorp
Del nr: Stockholm kommundel 14 Alvik - Ulvsunda
Del nr: Stockholm kommundel 15 Ängby - Bromma flygplats
Del nr: Stockholm kommundel 16 Hässelby - Vällingby
Se upphandlingsdokumentet.
Del nr: Stockholm kommundel 17 Kista
Del nr: Stockholm kommun övrig
Del nr: Strängnäs
Del nr: Sundbyberg
Del nr: Sundsvall kommundel 1
Del nr: Sundsvall kommun övrig
Del nr: Sunne
Del nr: Svedala
Del nr: Söderhamn
Del nr: Söderköping
Del nr: Södertälje kommundel 1
Del nr: Södertälje kommun övrig
Del nr: Tanum
Del nr: Tierp
Del nr: Timrå
Del nr: Tomelilla
Del nr: Trelleborg
Del nr: Trollhättan kommundel 1
Del nr: Trollhättan kommun övrig
Del nr: Täby
Del nr: Uddevalla
Del nr: Umeå kommundel 1
Del nr: Umeå kommun övrig
Del nr: Upplands-Bro
Del nr: Upplands Väsby kommundel 1
Del nr: Upplands Väsby kommun övrig
Del nr: Uppsala kommundel 1
Del nr: Uppsala kommun övrig
Del nr: Vadstena
Del nr: Vaggeryd
Del nr: Vara
Del nr: Varberg kommundel 1
Del nr: Varberg kommun övrig
Se upphandligsdokument.
Del nr: Vaxholm
Del nr: Vellinge
Del nr: Vidsel
Del nr: Vingåker
Del nr: Vänersborg
Del nr: Värmdö kommundel 1
Del nr: Värmdö kommun övrig
Del nr: Västervik
Del nr: Västerås kommundel 1
Del nr: Västerås kommun övrig
Del nr: Växjö kommundel 1
Del nr: Växjö kommun övrig
Del nr: Ystad
Del nr: Åre kommundel 1
Del nr: Åre kommun övrig
Del nr: Älvkarleby
Del nr: Ängelholm
Del nr: Örebro kommundel 1
Del nr: Örebro kommun övrig
Del nr: Örnsköldsvik
Del nr: Östersund kommundel 1
Del nr: Östersund kommun övrig
Del nr: Österåker
Del nr: Östhammar