293279-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Optikertjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optikertjänst och glasögon
Referensnummer: 3.2.1-2021-11966
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar optikertjänst. Synundersökning inklusive köp av glasögon till asylsökande om behovet kräver det.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen