293286-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hotelltjänster – Konferensanläggningar och boende för extern part
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonferensanläggningar och boende för extern part
BeskrivningUpphandling av konferensanläggningar för kommunens verksamheter och boende för extern part för exempelvis artister och föreläsare som kommer till Marks kommun.
Intern identifierare25/40
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelObligatoriska krav
BeskrivningUpphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av att kunna boka konferens för kommunens medarbetare samt bokning av boende för extern part såsom artister eller föreläsare som besöker Marks kommun. Upphandlingen är uppdelat i 3 delområden enligt nedan: Delområde 1: Halv- eller heldagskonferens. Delområde 2: 1 och 1/2 dag, lunch till lunch eller 2 dagar. Delområde 3: Boende för extern part.
Intern identifierare1677511
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1
BeskrivningDelområde 1 - Halv- eller heldagskonferens Med halvdagskonferens avses konferenslokal, förmiddagsfika och lunch, alternativt lunch och eftermiddagsfika. Heldagskonferens avses konferenslokal, förmiddagsfika, lunch och eftermiddagsfika.
Intern identifierare25/40 delområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2
Intern identifierare25/40 delområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 3
Intern identifierare25/40 delområde 3