2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Kopparstaden välkomnar er att lämna anbud på ett ekonomisystem som stödjer processerna för leverantörsreskontra och bokföring inklusive införande, drift och support. Nuvarande avtal löper ut 2026-12-31 och målsättningen är att det nya ekonomisystemet ska vara driftsatt vid start av verksamhetsåret 2027. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130889:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48442000 Programvara för finansiella system