Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem - Konstkonsulter
Referensnummer: KS 2021/262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92311000 Konstverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inrättande av ett dynamiskt inköpssystem gällande konstkonsulter.
Inom ramen för det dynamiska inköpssystemet kommer avtal tilldelas konstkonsult för att tillsammans med beställaren projektleda hela processen, från val och upphandling av konstnär till genomförande och slutbesiktning samt dokumentation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar, 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster, 98350000 Kultur- och fritidstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen