293340-2022 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förband och sårläkningsprodukter inkl. gips samt gipssåg med tillbehör
Referensnummer: RS 2021-04000
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
regionens samlade behov av förband och sårläkningsprodukter inkl. gips samt gipssåg med tillbehör.