293387-2017 - ResultatSverige-Ängelholm: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning Ängelholm.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Fönsterputsen avses i de fastigheter Ängelholms kommun bedriver verksamhet i. Av bilaga 1 (prisbilaga) framgår de vilka fastigheter som ska innefattas i uppdraget.
Antagen leverantör åtar sig att leverera fönsterputsning i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i detta förfrågningsunderlag.
Förhandsannonsering har gjorts 18.12.2015 för denna upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90911300 Fönsterputsning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.