Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2 Matvaror i konsumentförpackning till kommunens mindre enheter
Referensnummer: KS2019/448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av matvaror i konsumentförpackning inklusive leverans till kommunens mindre enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen