293581-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Licenspartner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLicenspartner
BeskrivningLicenspartner för Mora, Orsa och Älvdalens kommuner samt dess kommunala bolag och förbund
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:81162:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48210000 Programvara för nätverk, 48218000 Programvara för licenshantering, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48624000 Operativsystem för persondatorer, 48900000 Diverse programvara och datorsystem