2. Förfarande
Förfarande
Titel: FÖRANNONS - Larmcentral för vårdtjänstärende
Beskrivning: Detta är en förannons av kommande upphandling av larmcentral för vårdtjänstärenden som avses annonseras i början av juni 2025. Upphandlingen kommer genomföras som ett påskyndat förfarande. Med det menar Region Skåne ett förfarande med annonsering i 15 dagar. Upphandlingen förannonseras ca en månad innan den formella upphandlingsannonsen publicerades. Förannonseringen ger potentiella anbudsgivare möjlighet att förbereda sina anbud inför det påskyndade förfarandet.
Intern identifierare: 2025-POL000032
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård