Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation av AV-utrustning
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en samordnad upphandling mellan Sveriges Television (SVT), Sveriges Radio (SR) och Sveriges Utbildningsradio (UR).
För att tillgodose behovet av löpande installation av AV-utrustning avser PS-bolagen att upphandla detta som ett ramavtal avseende installation av AV-utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314300 Kabelutrustning, 45314310 Kabelläggning, 51312000 Installation av televisionsutrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning, 51314000 Installation av videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen