2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-Entreprenader Danderyds Kommun
Beskrivning: Ramavtalet/kontraktet omfattar löpande VA-Entreprenader Danderyds Kommun inom beställarens VA-anläggning. Med VA-Entreprenader Danderyds Kommun avses VA entreprenader upp till 25 miljoner SEK per avrop.
Intern identifierare: A115/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000