293767-2019 - ResultatSverige-Lund: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrmaskiner 2018
Referensnummer: KS2018/0050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av inhyrning av maskiner 2018
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 43600000 Delar till maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen