293821-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av gatubelysning – Service, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning-Ludvika 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning-Ludvika 2
BeskrivningDenna upphandling avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt förekommande ny och reinvesteringsarbeten av trafik och gatubelysning, för såväl planerad som akut- och felavhjälpning på aktuellt belysningsbestånd, samt för dekorationer/ utsmyckningar och elljusspår. Tidigare annonserades en upphandling för denna tjänst GNU 2025/122. Denna upphandling avbröts pga att anbud överskred budgeterade medel.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128471:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928500 Gatubelysning, 50000000 Reparation och underhåll