293833-2021 - ResultatSverige-Borås: Omflyttning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationstjänster
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE kommer genom denna upphandling att sluta ramavtal med en samarbetspartners för
Relocationstjänster.
Upphandlingen omfattar följande tjänster:
• Stöd vid beslut om flytt till Sverige
• Stöd i anslutning till ankomst
• Stöd vid avresa från Sverige
• Stöd vid utresa (för anställda som fått utlandskontrakt utanför Sverige)
• Stöd i samband med tjänsteresor från Sverige
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syfte och mål är att sluta ramavtal med en samarbetspartner och expertresurs med:
En organisation som besitter hög kompetens och tillgänglighet
En god förståelse och kunskap om efterfrågade tjänster
Ett modernt och professionellt arbetssätt, kopplat till efterfrågade tjänster
Kvalitetssäkrade processer