293835-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för dagsplanering vid vård i hemmet
Referensnummer: 2020-O001707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en teknisk stödplattform som används av Region Skånes vårdpersonal vid vård i hemmet. Den ska ge en samlad överblick av den utvidgade patientadministrativa information som behövs för verksamheten, samt stödja planering och uppföljning av de insatser som behöver göras i form av hembesök, förberedelser, telefonkontakter etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen