293846-2021 - ResultatSverige-Sollentuna: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av besiktninsmän Sigtuna brandstation
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandkåren attunda upphandlar besiktningsmän för byggentreprenad ny Sigtuna brandstation utvärderas på timpris
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Brandkåren attunda upphandlar besiktningsmän för byggentreprenad ny Sigtuna brandstation