2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trädinventering i Göteborgs stad
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster avseende inventering av samtliga träd på allmän plats inom Göteborgs stad. Uppdraget avser parker och urban miljö. Inventering i naturområden ingår inte i uppdraget.
Intern identifierare: SMF-2025-00165
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 77211500 Trädvård, 77231400 Skogsinventering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000