293891-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sundsta Torg
Referensnummer: TFN-2012-412
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ungefärlig omfattning:
-Gata/gc ca 600 m -1 busshållplats
-torgyta -belysning och kabelschakter
-Damm med fontän och bevattningsanläggning
-Brygga med soldäck och Sundstasoffan
Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget
Sista dag för KFU är den 17/2 -2023
Sista dag för A att ställa frågor är den 24/2- 2023
Sista dag för B att svara på frågor är den 6/3-2023
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen