293944-2019 - ÄndringSverige-Kristianstad: Möbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler - för patientnära miljö respektive personalnära miljö
Referensnummer: 2018-O000853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av nya möbler för både patientnära miljö och personalnära miljö. Avtalet omfattar även montage av möbler, där detta är aktuellt.
Upphandlingen består av följande delområden:
• Patientnära Miljö (delområde A)
• Personalnära Miljö (delområde B)
• Dagbädd (delområde C)
• Mossbeklädd ljudabsorbent (delområde D)
Anbud kan läggas på ett eller fler delområden.