See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsplatskontrollant (TA-plan)
Beskrivning: Jönköpings kommun söker en extern resurs/konsult i form av en Arbetsplatskontrollant. Kontrollanten ska på uppdrag av kommunen genomföra löpande och stickprovsbaserade kontroller av uppsatta Trafikanordningsplaner (TA) inom kommunens geografiska område. Syftet är att säkerställa att alla TA-åtgärder följer gällande lagar, föreskrifter och kommunala tillståndsvillkor.
Intern identifierare: 25_25/136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34922000 Vägmarkeringsutrustning, 71247000 Övervakning av byggnadsarbete, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000