294015-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Fläskkött
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött, Norrköping.
Referensnummer: UH-2017-237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15113000 Fläskkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun och Visualiseringscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande ”Färskt fläsk- och nötkött.”
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.sekkkk
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspaket färskt fläskkött
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspaket färskt nötkött
Del nr: 2
15111000 Nötkött