294028-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial till GSP (Genetic screening processor)
Referensnummer: Anbud 2019-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Reagens och förbrukningsmaterial till GSP-instrument (Genetic screening processor) från PerkinElmer Sverige AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141625 Diagnoskits, 33696500 Laboratoriereagenser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen