294052-2016 - ResultatSverige-Västerås: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Västerås stad. Ramavtal mark- och anläggningsarbeten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45236000 Markanläggning, 45000000 Anläggningsarbete, 45111100 Rivning, 45112000 Grävning och schaktning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45432112 Stenläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.