Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling om konsultstöd för medarbetardriven chefsstödd utveckling MCU för chefer/ledare/medarbetare gällande Borlänge och Ludvika Kommun samt bolagen, Borlänge energi och elnät AB, AB Stora Tunabyggen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79633000 Personalutveckling, 79632000 Utbildning av personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen