294063-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Reklam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster 2021
Referensnummer: KS 2021/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341000 Reklam
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationsenheten inom Ängelholms kommunen arbetar bland annat med varumärkes- och marknadsfrågor, grafisk formgivning, sociala medier, mediakontakter och kriskommunikation.
Upphandlingen syftar till att tillgodose det behov av reklambyråtjänster i de fall särskild kompetens saknas inom enheten eller då resurserna inte räcker till. Uppdrag kan komma att omfatta såväl strategiska kommunikationsuppdrag och kreativa reklambyråtjänster som enklare produktioner inom text och formgivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen