294064-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Broar, hamnar och konstbyggnader - Tekniska konsulter 2021. Version 2
Referensnummer: KS 2021/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ängelholm kommuns behov av konsulttjänster inom broar, konstbyggnader och hamnar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen