294068-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 27 Målning, Åkeshov sim och idrottshall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden omfattar målningsarbeten för om och tillbyggnaden av Åkeshov sim och idrottshall.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.