Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lönesystem
Referensnummer: UC-2023-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser att upphandla ett Systemstöd för Löneadministration. Systemstödet ska så långt som möjligt baseras på standardsystem som vid anbudstillfället ska vara utvecklat och driftsatt hos andra kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen