29409-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Köping: Lås
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till Anbudsansökan för upphandling avseende Hänglås, låscylindrar och nycklar
Referensnummer: 2020/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Enl. bifogade upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 GBP
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen