294162-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Enklare fastighetsservice med avrop
Referensnummer: 233-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Gårdstensbostäder avser handla upp fastighetsskötsel med avrop på fast timersättning.
Förfrågningsunderlag redovisar vidare hur beställaren avser att detta skall gå till. Beställaren kommer att utföra avrop efter behov och garanterar inga volymer.
Frågor under upphandlingstiden som inkommer under v. 28–31 kommer att svaras på under v. 32. Det går bra att ställa frågor under tiden men svaren kommer dröja tills efter v. 31.
Sista dag för inlämnande av anbud är 29.8.2018
Välkomna att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen