Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Property Management in Istanbul, Consulate General of Sweden and Swedish Research Center
Referensnummer: 2955/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341140 Vaktmästartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Property maintenance regarding The Consulate General of Sweden and Swedish Re-search Center in Istanbul, Turkey at, Istiklal Caddesi 247 (tünel), 34433 Beyoğlu, Istanbul.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 77314000 Markskötsel, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The National Property Board of Sweden (in Swedish: Statens fastighetsverk, SFV) hereby invites you to participate in public procurement.
The contract relates to:
• Property maintenance regarding The Consulate General of Sweden and Swedish Re-search Center in Istanbul, Turkey at, Istiklal Caddesi 247 (tünel), 34433 Beyoğlu, Istanbul.