294178-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programmering av mjukvara samt rådgivning – Upphandling av ärendehanteringssystem för miljö, hälsoskydd och livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ärendehanteringssystem för miljö, hälsoskydd och livsmedel
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av ärendehanteringssystem för miljö, hälsoskydd och livsmedel. För ytterligare information, se bifogade handlingar.
Intern identifierare: VMKF-U 2026.74
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000