Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 0720
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Pajala kommun i Sverige upphandlar Företagshälsovård ref.nr 0720. Detta är ett öppet upphandlingsförfarande. Upphandlingen avser avtal för Företagshälsovårdstjänster för Pajala kommuns anställda. Avtal kommer att tecknas mellan kommunen och dess antagna leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 892 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avtal för Företagshälsovårdstjänster för Pajala kommuns anställda. Avtal kommer att tecknas mellan kommunen och dess antagna leverantör.