294252-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för radio- och TV-sändning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Robotic systems for studio cameras.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Sveriges Television (SVT) is seeking to establish framework agreements for the supply of robotic systems for studio cameras. Robotic systems for studio cameras including but not limited to: — Motorised pan/tilt/zoom heads; — Motorised pedestals; — Motorised rail systems; — Control systems.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32211000 Utrustning för produktion av radio- och TV-program
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.