294288-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Mobiltelefoner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling syftar till att täcka PS-bolagens behov av produkter och tjänster.
Exempel på produkter:
. Mobiltelefoner,
. Batterier,
. Dockningsenheter,
. Fodral och väskor,
. Headsets,
. Hållare och monteringstillbehör,
. Kablage,
. Laddare,
. Minneskort,
. Programvaror,
. Reservdelar,
. Övriga tillbehör inom telefoniområdet.
Exempel på tjänster:
. Dokumentation.
. Kundanpassad inköpsfunktion – beställningsportal.
. Leverans.
. Rådgivning.
. Service.
. Övergångstjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32250000 Mobiltelefoner, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.