Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Köksutrustning VästUpp
Referensnummer: D.nr:2020/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en informationsförfrågan (RFI - request for information). Upphandlande myndigheter vill få in mer information då tidigare upphandling avbröts. Behovet gäller leverans av köks- och serveringsutrustning så som porslin mm.
Observera att det inte är en upphandling utan en informationsförfrågan.
Upphandlingsförfarande
RFI - Begäran om information enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej