2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av elmaterials produkter inom samtliga kategorier upptagna på e-nummer listan (https://www.e-nummersok.se/). Detta innefattar både de varor som finns upptagna på e-nummerlistan nu samt de varor som tillkommer under avtalstiden. Upphandlingen omfattar inte installationer av produkter eller entreprenader.
Intern identifierare: N050U25-16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31681410 Elmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar köp av elmaterials produkter inom samtliga kategorier upptagna på e-nummer listan (https://www.e-nummersok.se/). Detta innefattar både de varor som finns upptagna på e-nummerlistan nu samt de varor som tillkommer under avtalstiden. Ramavtalet omfattar inte installationer av produkter eller entreprenader.
Intern identifierare: Elmaterial