294397-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konkurrensutsättning av Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst, NDS K-428 Värtahamnen - Saltpiren och Saltkajen
Referensnummer: E2021-00065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst 1025, Byggledningstjänst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen