Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildare inom yrkeshögskolan till järnvägstekniker med inriktningarna kontaktledningstekniker, signaltekniker och bantekniker
Referensnummer: KLF 2023/581
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommun genomför upphandling av utbildare till yrkeshögskolans utbildning järnvägstekniker med inriktningarna kontaktledningstekniker, signaltekniker och bantekniker
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 11
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 11
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 01/10/2023Slut: 30/06/2024
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11