Kort beskrivning
Värnamo kommun inbjuder Er härmed att lämna anbud avseende konsulttjänster.
Omfattningen är hela Värnamo kommuns behov av konsulttjänster inom nedan angivna fackområden.
Konsultområdena (fackområden) är indelade i 5 grupper enligt nedan, man kan vinna en grupp, två o.s.v. med andra ord det kan vara olika konsulter i fackområdena 1 - 5.
* under sommar- semesterveckor (v. 28 - 32), kommer svar på frågor att vara begränsat. Inkomna frågor under denna period kommer besvaras direkt i anslutning till v.33.
2. Projekt- och byggledning, KA enligt ”PBL”.
5. Storkök
Detta innebär att anbud kan lämnas på antingen samtliga grupper eller separat på respektive grupp (enskilt fackområde). Det innebär att det kan vara olika anbudsvinnare i grupperna 1 - 5.