294402-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HÄRNÖSAND: Stimulator
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stimulatorer
Referensnummer: 20RS6086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33158210 Stimulator
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av stimulatorer för smärtlindring/TENS enligt beskrivning i kravspecifikation, prisbilaga och mall för upphandlingskontrakt. Aktuell ISO-kod 04.27.06 - Utrustning som ändrar nervernas känslighet och därmed reducerar känslan av fysisk smärta.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av stimulatorer för smärtlindring/TENS enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Aktuell ISO-kod 042706 - Utrustning som ändrar nervernas känslighet och därmed reducerar känslan av fysisk smärta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33150000 Apparatur för radioterapi, mekanoterapi, elektroterapi och sjukgymnastik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen