Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier
Referensnummer: 2023-00020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av köksutensilier till både storkök samt mindre verksamheter inom Kungsbacka kommun. Produkter som efterfrågas är bland annat tallrikar, bestick, kantiner, köksredskap m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen