294447-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Fjärrvärme
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Leverans av fjärrvärme till Lärbro skola m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gotlands län, Lärbro.
Nuts-kod SE214 Gotlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser anslutning och leverans av fjärrvärme till Lärbro skola, Korsbygården och fd Bibliotek/bostad.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09323000 Fjärrvärme, 45331100 Installation av centralvärme
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner