294456-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Datatjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Media och omvärldsbevakning
Referensnummer: 2023-3039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar Medie- och omvärldsbevakning. Kriminalvårdens kommunikationsavdelning har behov av en aktiv medie- och omvärldsbevakning för att få en bra bild av vad som skrivs och rapporteras om myndigheten i redaktionella och sociala medier. Det finns även ett behov av att omvärldsbevaka det som skrivs, rapporteras och sprids om aktuella frågor kopplade till Kriminalvården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48614000 Datainsamlingssystem, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
II.2.4.